ЗВЕРНЕННЯ глав Євангельських Церков України до українського народу щодо діяльності громадянина Нігерії Сандея Аделаджі

У грудні 2008 року, в зв’язку з багатьма негативними наслідками та публічним резонансом діяльності Сандея Аделаджі, ми зробили заяву та надали ряд рекомендацій Духовній раді релігійної організації «Посольство Боже», щодо виправлення неєвангельського вчення про збагачення та викорінення культу особи керівника названої спільноти. Однією з пропозицій було відсторонення Сандея Аделаджі від управління та позбавлення його будь-якого впливу на громаду.
На жаль, наші рекомендації не були взяті до уваги, що призвело до кримінальної справи за його фінансове шахрайство та ще більших збочень у вченні та практиці, зокрема зростання культу особи Сандея Аделаджі, аморальної поведінки і великої розпусти (2-Петра 2:22).
Вважаємо за необхідне ще раз засвідчити нашу духовну позицію, яка неодноразово була озвучена починаючи з 2008 року:

  • 1. Сандей Аделаджа не є священнослужителем у євангельському розумінні і не може ним бути, так як є морально зруйнованою людиною та шарлатаном і потребує глибокого покаяння та професійного лікування.
  • 2. Старійшини, які підтримують та покривають його так само не можуть бути священнослужителями в церкві, адже є співучасники великого гріха Сандея Аделаджі.
  • 3. В Тілі Господньому і Сандей Аделаджа, і старійшини, які його покривають, самі себе піддали анафемі.
  • 4. Релігійні громади, що залишилися у сфері впливу «Посольства …» не можуть вважатися церквами, адже відділили себе від євангельської спільноти, так як відвернулися від істини Євангелії, підтримуючи свого нечестивого, тоталітарного лідера.

«А тепер я писав вам не єднатися з тим, хто зветься братом, та є перелюбник, чи користолюбець, чи ідолянин, чи злоріка, чи п'яниця, чи хижак, із такими навіть не їсти!» (1 до Коринтян 5:11)
Користуючись нагодою, хочемо повторно наголосити, що і Володимир Мунтян, який очолює релігійну організацію «Відродження», іде тим же шляхом, що і Сандей Аделаджа. Застерігаємо віруючих людей від цих діячів, щоб не бути обдуреними та духовно зруйнованими.
Із великою пастирською любов’ю ми молимося про те, щоб увесь наш народ керувався у своєму житті лише благочестивими і чистими принципами, які базуються виключно на написаному Божому Слові – БІБЛІЇ. Нехай Святе Письмо стане і буде єдиним надійним фундаментом для успішного розвитку України та щасливого і гармонійного життя кожного з її громадян.

Закликаємо Боже благословення на український народ!

З молитвою про Україну

Старший єпископ Церкви Християн Віри Євангельської України
Паночко Михайло Степанович
Старший Єпископ Союзу Вільних Церков Християн Євангельської Віри України
Райчинець Василь Федорович
Президент Об’єднання незалежних Харизматичних Християнських Церков України (Повного Євангелія)
Гаврилюк Анатолій Петрович
Єпископ Церкви Християн Віри Євангельської Спасіння
Савочка Пилип Михайлович
Єпископ об’єднання церков християн віри євангельської «Українська Місіонерська Церква»
Решетинський Валерій Миколаєвич
Єпископ Об’єднання Церков «Живого Бога України»
Балюк Сергій Васильович
Пастор Київської месіанської громади
Грисенко Борис Саулович
Єпископ обєднання «Церква Божа України»
Демидович Олексій Олексійович
Єпископ обєднання «Царство Боже»
Рудинець Олександр Ростиславович
Єпископ церков «Нове Покоління»
Тищенко Андрій Гергійович