XII Собор Української Вільної Церкви Християн Євангельської Віри

Sobor5.jpg

--

27 березня відбувся XII Собор Української Вільної Церкви Християн Євангельської Віри, в якому взяли участь священнослужителі з усіх куточків України, що входять до складу УВЦ ХЄВ.

В урочистій частині Собору взяли участь представники влади та християнських організацій, а також гості з інших конфесій. Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Юраш Андрій Васильович привітав делегатів Собору і висловив високу оцінку служіння УВЦ ХЄВ. Комендант Григорій Іванович, президент Українського Біблійного Товариства, у своїй промові подякував делегатам за багаторічне партнерство з УБТ у справі поширення Божого Слова.

У протокольній частині Собор працював над важливими питаннями УВЦ ХЄВ. Керівники відділів звітували про служіння у різних сферах. Ректор Української євангельської теологічної семінарії Русин Іван Іванович проінформував Собор про розвиток богословської освіти та місіонерське служіння УВЦ ХЄВ в Україні й далеко за її межами. Відповідальний за відділ соціального служіння єпископ Музика Юрій Степанович розповів про соціальне служіння Церкви у зоні ООС, допомогу лікарням і програми для дітей-переселенців. Пастор Дмітрієвський Євген Володимирович представив служіння відділу тюремного капеланства. Військовий капелан Царевський Павло Святославович доповів про потужне військове капеланське служіння, яке звершують брати і сестри УВЦ ХЄВ. Відповідальний за відділ зовнішніх відносин Райчинець Анатолій Васильович розповів про роботу Церкви у низці важливих загальнонаціональних ініціатив, а також про плідну співпрацю УВЦ ХЄВ з іншими церквами та державними установами.

Рішенням Собору старшим єпископом був обраний Райчинець Василь Федорович. Рішенням Ради Церкви першим заступником старшого єпископа обраний Булах Дмитро Андрійович.

Також згідно з рішеннями Собору був оновлений склад Ради Церкви. До нього ввійшли:

1. Райчинець Василь Федорович, старший єпископ
2. Булах Дмитро Андрійович, перший заступник старшого єпископа, єпископ Київського об’єднання
3. Бондаренко Андрій Анатолійович, єпископ Луганського об’єднання
4. Гнаткович Іван Йосипович, єпископ Закарпатського об’єднання
5. Лагутін Юрій Михайлович, єпископ Павлоградського об’єднання
6. Зайцев Олександр Володимирович, єпископ Донецького об’єднання
7. Вершигора Олександр Калинович, єпископ Хмельницького об’єднання
8. Луговський Олег Анатолійович, єпископ Дніпропетровського об’єднання
9. Музика Юрій Степанович, єпископ Івано-Франківського та Тернопільського об’єднання
10. Смоляр Сергій Анатолійович, єпископ Херсонського об’єднання
11. Глушко Олександр Володимирович, єпископ Кримського об’єднання
12. Райчинець Анатолій Васильович, відповідальний за відділ зовнішніх відносин
13. Валуєв Генадій Макарович, відповідальний за відділ військового капеланства
14. Русин Іван Іванович, відповідальний за відділ освіти, керуючий справами канцелярії

Задля розвитку служіння УВЦ ХЄВ Рада Церкви призначила Дувалка Юрія Юрійовича відповідальним за молодіжне служіння, а Лемака Івана Івановича – старшим пастором Сумської області.

Собор прийняв звернення до чинного Президента України Петра Олексійовича Порошенка. Делегати висловили подяку главі держави за забезпечення релігійної свободи всіх віруючих в Україні, а також звернулися з проханням приділити належну увагу інституту сім’ї, особливо протягом року, який Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій оголосила Роком сім’ї.

Собор закінчився звершенням Вечері Господньої. Всі священнослужителі, делегати Собору, об’єдналися навколо стола Господнього, виконуючи заповідь Христову.